Hip-hop voor zatlappen op woensdag 05 mei 2004, 23:13 uur door DuB V in Recensies > Muziek reacties: 12 auteur toegekende score: 60/100 hits: 1881
Gevarieerd en eentonig tegelijk, kan dat? Ja dat kan, luister maar naar het nieuwste album van Black Eyed Peas!
Deze groep heeft geprobeerd een zo gevarieerd mogelijk reportoire neer te zetten. Voor een deel is dat gelukt, want elk lied heeft een andere 'urban style'. Sommige liedjes zijn richting r&b (Latin Girls), andere zijn weer bubblin' (Yo Mama) of rauwe hip-hop (The Apl Song). Het lied Sexy is zelfs iewat jazzy. De indiase invloeden in The Elephunk Theme zijn eveneens erg origineel en zullen zeker een succes zijn nu de Hindipop in opkomst is. In Anxiety merk je dat ze zelfs van rock niet vies zijn. Dit lied heeft veel weg van de hedendaagse nu-metal.
Het album heeft een paar hoogtepunten, zoals Hey Mama voor de bubblin' liefhebbers en het indiaase Elaphunk Theme. De geheime track die na Where's The Love opdoemt is wel weer van hoger niveau en stukken beter dan het 'liefdeslied' zelf. Shut Up is ook een goed lied en terecht een hit geworden, maar als je het te vaak luistert gaat het al gauw vervelen. Anxiety brengt niks origineels en is net zo eentonig als de meeste new-metal, maar wel leuk gedaan voor een hip-hop groep. Helaas valt de rest van het album vies tegen. Vooral het lied Let's Get Retarded is letterlijk het achterlijkste lied ooit en alleen leuk voor als je stom dronken bent.
Conclusie: Leuke cd voor op een feestje, maar niet meer dan dat. (N)
Reacties
22/05 om 20:28 uur
Gast
Anxiety vind ik juist één van de betere nummers van het album, maar de onbetwiste winnaar is zonder twijfel The Elephunk Theme. Dit wordt écht zo'n track die je over een tijdje terugvind op alle R&B/Hip-Hop Remix Bootleg Tapes! :P Geniaal die vrouwtje erin! :P Let's Get Retarded is ook écht helemaal de shit. Snap niet dat je daar zo negatief over doet! Ik vind het hele album eigenlijk wel goed. En dat zeg ik niet snel! Normaal vind ik altijd maar aantal tracks leuk, maar heb van dit album in z'n geheel genoten! Dikke 8.
22/05 om 20:53 uur
Gast
hahaha moet erg lachen om dubv's zinnetjes.. vooral deze:Vooral het lied Let's Get Retarded is letterlijk het achterlijkste lied ooit en alleen leuk voor als je stom dronken bent.
haha hilarisch.. ! ik ben het wel eens met DubV, vind de cd wel oke, en meer dan dat ook echt niet.
24/05 om 06:24 uur
Gast
Je snapt niet dat ze daar negatief over doet? Dat mag toch.. Iedereen zijn smaak toch? Om maar iets loos te zeggen, ik snap niet waarom jij daar zo positief over doet... ;-)
In ieder geval, ik vindt het ook geen bijzonder album, maar ik zou er eigenlijk helemaal niet over moeten praten, want als er een groep is aan wie ik een hekel heb omdat ze om de drie seconden op TMF/MTV verschijnen, dan is het zeker de Black Eyed Peas met "Shut up, Shut up.." Dan ben ik inderdaad heeeeeel snel geneigd te denken..... SHUT THE FUCK UP!! :-)
24/05 om 08:47 uur
Gast
want als er een groep is aan wie ik een hekel heb omdat ze om de drie seconden op TMF/MTV verschijnen, dan is het zeker de Black Eyed Peas met "Shut up, Shut up.."
Ik zie DaPixxeL, ik hoor Darule.
24/05 om 20:47 uur
Gast
huh? :S
25/06 om 17:29 uur
Gast
Never mind. Insiders Joke.
Waar slaat het trouwens op dat ze die fantastische plaat Let's get Retarded gerenamed hebben naar Let's get it Started? :S Kan iemand mij dit vertellen? :P
25/06 om 21:56 uur
Gast
Misschien kregen ze door, dat het aardig debiel eehh. dus Retarded was voor de tv :P Kan zijn hoor, ik heb dit niet van speciale bronnen, gewoonweg mijn idee erover :D
De clip is btw wel erg fresh :)
26/06 om 12:21 uur
Gast
ik vind let's get retarded / it started juist een geweldig lekker nummer waar je meteen in party sferen mee komt :D en wg: dr staat ook een liedje van Dirty dancing op de BEP cd, iets voor jou?;)
01/04 om 17:31 uur
Gast
Bep is da bomb!! 2 feb naar concert geweest dit jaar, 18 mei komen ze weer in de HMH!!! en ik ben dan ook weer van de partij!